Mirka ženou roku?

„Tak už jsem to konečně dostala,“ s uspokojením pronesla vůdkyně Šipek na klubové schůzce.

„Miruš, to bude v pohodě, dáš si dva dny pauzinku a já to zatím převezmu za Tebe,“ ihned se nabídla Jarka.

„Ale né tohleto, nominační dopis na Ženu roku!“

„Ty kráávo, hustý,“ ozvalo se z davu.

„Holky, dejte pozor na slušnou mluvu, nebo začnou padat trestný body!!!!“ uklidňovala emoce náčelnice a měla silné podezření, že to byla Červenka, ale nemohla to dokázat, takže přišlo jen varování.

„Tak nás nenapínej Miruš a povídej, jsme mocinky hepy, že někdo z nás je tak slavnej,“ s obdivem pronesla Jindra.

„Kosmík hledá nejvýznamější ženu planety tohoto roku. V každé zemi, kde se tento skvělý časopis prodává, se uskuteční státní kolo Ženy roku. Porota složená z jednotlivých redakcí vybere vítězku a ta se pak zúčastní celosvětového finále v New Yorku.“

„Hmm, já myslím, že to vyhraje ta Andželína. V televizi je teď furt,“ zapojila se do diskuze Červenka, která si poslední dobou oblíbila čtení informací ze života slavných žen.

„Blboooost to bude naše Miruškaaaaaaaaaaa!“ zavýskla Jindra, která svoje tvrzení brala jako jistotu, na které by si určitě smlsly tuzemské sázkové kanceláře, pokud by byl na tuto velkou společenskou událost vypsán kurz.

„Ty Mirko, a nevadí, že jsi členkou redakce?“ rýpla si trochu Jarka, čímž malinko poklesl emotivní výbuch radosti.

„Já ale nejsem nominována za novinařinu, ale za činnost a vedení Rychlých šipek. A jak dozajisté víme z budoucích učebnic feminismu, naše sdružení ovlivňuje životy tisíců a tisíců žen,“ triumfovala Mirka, která přesně tuhle otázku od Jarky čekala.

„A jaké máš konkurentky?“ chtěla vědět Romana.

„Je tam Adriana Krnáčová za vzorné vedení Prahy, Lucie Plekancová za to, že naši zemi v Kanadě reprezentuje lépe, než její manžel, Linda Rybová za skvělé herecké výkony a osvětu v alternativním životě a nakonec nějaká Dita Pecháčková, lidová kuchařka pro nás ženy.

 „A to se tam nedostala naše kamča Jituš Čvančarů?“

„Skončila těsně šestá, s Rybovou prohrála kvůli kypré postavě a bylinkám,“ vysvětlila Mirka.

„To dáš prdelinko!“ lehce Mirku plácla po sexy tvarovaném zadečku Jindra.

„Jejky, 20 bodů dole! Ale Miruš, tak pro jednou nebuď kráva!“

Mirka byla v sedmém nebi, a tak pro jednou nechala svůj růžový tablet odpočívat. Však ona to Jindře spočítá (vlastně odečte) jindy.

Jistě by naše čtenářky zajímalo, jaké outfity zvolily naše super ženy pro finálový večer. Na to lze pouze odpovědět feedbackem přední české fashion bloggerky: „Absolutní úlet, ale přesto dokonalý!“

Vyhlášení Ženy roku nemělo chybět do lesku soutěží jako třeba MISS WORLD nebo UNIVERSE prakticky nic. Bylo připraveno vystoupení předních mezinárodních umělkyň a dokonce byl připraven i Karel Gott. Ten se chystal ozdobit večer zbrusu novou písní s názvem Žena, můj svět. (Nejdříve to měla být taneční verze hitu: Když milenky pláčou, ale tu pořadatelky označily za absolutně nevhodnou.) Porota byla samozřejmě genderově vyvážená. V devítičlenném kolektivu složeném z redaktorek seděl i známý fitness trenér, který se údajně do poroty dostal kvůli spřátelené sexuální orientaci. Večer moderovala sázka na jistou Jitka Čvančarová a hosté byly především onlajn. Krom živého Karla Gotta, který vystoupil jako první (ten večer měl ještě recitál ve Slaném a bylo vidět, že opravdu pospíchá). A tak během večera divačky shlédly speciální příspěvky předních českých jůtůberek jako Petra Lovely hair, Luxy lady nebo Shoppaholic Nicol, které během svých půlhodinových videí pohovořily o důležitých produktech ze světa kosmetiky, módy a nakupování, které prostě ženy musí mít!!!

Zajímavé byly i medailonky samotných soutěžících. Obrovský potlesk sklidilo videjko Dity Pé, která se rázem stala favoritkou celé soutěže. Ve svém krátkém vystoupení se porotkyním představila na své zahradě v pruhovaných šatech, které ne zcela zakývaly to, co měly. Přesto to byl projev sebevědomé emancipované ženy, která své pokrmy hodnotila jako nadpohlavní rozkoš. Uvěřitelné bylo i její tvrzení, že by mohla být prezidentkou země(koule?) (nad tím se Mirka sarkasticky uchechtla), šéfkou nadnárodní korporace, a přesto zůstat i dokonalou matkou, což dokazovala bravurním ovládáním tyčového mixéru jednou rukou a dvouletého dítěte rukou druhou. Nechyběla ani ukázka oslavy narozenin synka, na které se producírovaly osoby známé z kulturního života a dcery z předchozích vztahů (koho? jejích? jejích přátel?). Prostě tohle mělo grády.

Oproti tomu Mirčino video ze začátku postrádalo drajv. Mladá žena shrbená za hromadou tenkých skript. Promoce, gratulace, první sloupek. Až pak, když se začaly objevovat úryvky ze života Rychlých šipek, obecenstvo začalo šílet. Divačky pobavila skvěle zahraná scénka členek činohry Národního divadla z legendárního příběhu Klub Rychlých šipek založen, kdy Romana hází medicinbaly po členech Hell Raiders. Nutno dodat, že jak medicinbaly, tak členové dneska již neexistujícího klanu byli ve scénce originální. Vše ochotně propůjčeno s laskavým svolením RŠ. Následně byl vidět Mirčin slavný běh na vysokých podpatcích a další heroické kousky této super ženy. Zkrátka video plné zábavy, ale i napětí.

Ostatní videa už tak dobrá nebyla. Přestože bylo video paní Krnáčové vydatně sponzorováno nejmenovanou politickou stranou, příliš zábavy a vtipu nepřineslo. Publikum snímek šťastně se usmívajících předškolních dětí, kterým rodiče koupili vytuněnou lítačku s maxipsem Fíkem, nebo trapnou parodii na Tondu Blaníka, nepřijalo.

Linda Rybová si popletla jitrocel s kopřivou a Lucie Montreal s Ottawou. Nepomohl ani velký plakát s nápisem „Lucinko vyhraj“, podepsaný od všech obyvatel vesnice Dobčice v jižních Čechách, kde se natáčel Troškův megakultovní snímek Babovřesky.

Večer vrcholil. Porota se během písně Kataríny Knechtové radila, jestli zvítězí Mirka nebo Dita Pecháčků. Polovina byla pro Ditu, polovina pro Mirku a kondiční trenér nevěděl. Nakonec si ve foyer (rozuměj foajé) hodila porota korunou a vyhrála tak panna Mirka. Jméno vepsaly do obálky přesně s koncem srdceryvného dojáku.

„Vítězem se stáávááá,“ následuje dramatická pauza sportovkyně Mirky Knapkové. „Mirkááááá D…“

Šampionka ještě ani nestačila dokončit přijmení vítězky a z kouta, kde seděly příznivkyně Dity Pecháčkové, se ozvalo: „Podvooood, hanbáááááá, protekcéééééé!!“

Mirka se však nenechala negativními emocemi nijak rozrušit a ladnými pohyby si dokráčela pro cenu. Tou byla, kromě pozvání na celosvětové finále(!), i soška, která mohla připomínat ženské ňadro, hrušku nebo pusinku z našlehaného bílku.

Na pódium přiletěl muffin, jenžto omylem trefil nevinnou paní Čvančarovou do obličeje. Ta se skácela k zemi se stejnou grácií jako fotbalisté světových velkoklubů.

„Pardon, promiňte, to nebylo na Vás,“ omlouvala se přítelkyně Dity Pé Petra Nesvačilová. Samotná Dita už se neobratně hrabala na pódium, spolu s kamarádem hercem Žáčkem. Druhý muffin už letěl přesněji a Mirku na chvíli ochromil. Toho využila její rivalka a vytrhla jí cenu i s poukazem.

„Jen jÁÁÁ, Dita Pééé, se mohu stát ženou rokuů,“ zaburácela do davu. Mezitím dorazil i již jmenovaný herec, který obratně natrhl Mirčiny šaty, a tak donutil vítězku zakrývat si poprsí dlaněmi. Rozčarované Šipky se konečně vzpamatovaly. Romana vlepila přesně mířenou facku umělcovi, který tímto úderem ztratil rovnováhu a zanechal dalších útoků. Na jevišti i v hledišti se rozhořel těžký boj. Do toho se jako siréna označující nepřátelský nálet rozbrečel Pecháček junior. Neúspěšná finalistka se snažila projít bojovou linií a se svou kořistí se probojovat k východu. Málem se jí to podařilo, ale na poslední chvíli ji strhla Romanina ruka zpět do soupeřící masy těl. Už neplatila žádná taktika světových vojevůdců postávajících na vyvýšeném místě, odkud se daly udílet rozkazy. Obě královny byly samy vtrženy do boje včele svých šiků. Romana totiž přestala mít o Ditu zájem ve chvíli, kdy si všimla zvedajícího se herce, kterého okamžitě začala elegantně propleskávat. Dita pochopila, že není-li možnost ustoupit, pak je třeba bitvu vyhrát. Šipky byly početně slabší. Přidala se k nim polovina poroty a Jitka. Nepočetné šiky Krnáčové, Rybové a Plekancové se stáhly za hradbu poslední řady židlí a do boje prakticky nezasáhly. Ditovci přes materiální převahu podcenili sílu Šipek bojujících organizovaně, čímž dotyčné zúročovaly své zkušenosti z demonstrací a podobných akcí. Šipky tak snadno odrážely nekoordinované jednotlivé útoky Pecháčkovských bojovnic. Pomocí smrtícího přeskupení levého křídla je dostaly do obklíčení. Dita pochopila, že boj je prohraný. „Když né já, tak ani ty!“ vykřikla a začala konzumovat poukaz společně s letenkou na celosvětové finále. Houfec umdlévajících bojovnic začal řídnout, až zbyla Pé sama uprostřed protivnic. Svou masitou rukou zvedla cenu pro vítězku nad hlavu a prudce mrštila keramickým dílem o zem. Cena se rozletěla na stovky malých kousků. Těsné obklíčení se rozpadlo. Kulhající Dita sebrala ze sedačky řvoucí dítě a za ucho vytáhla manžela schovaného pod sedačkou. S hrdostí a okem na punčoše vykráčela ze sálu. Boj skončil. Děvy začaly hledat ztracené šperky a části oděvů nemalé hodnoty. Beze slova se ženy začaly vytrácet ze sálu. Žáček, pro jistotu převlečený za hostesku, opustil místo řeže až v půl páté ráno.

Štěstím bylo, že o akci byl malý mediální zájem, a tak světem proběhlo jen pár nejasných zpráv. Redakce tuzemské mutace Kosmíku místo jména vítězky uveřejnilo sdělení, ve kterém stálo, že není v jejich silách takovou soutěž uspořádat, což stálo šéfovou Jelenu místo. Ta si dodnes vyčítá nominaci svého černého koně, Mirky. I FEM FEM mlčel, a raději napsal obsáhlý článek o nevhodnosti cukru a mouky pro ženský organismus.

Vítězem večera se tak stal Karel Gott, který za velkého aplausu ve Slaném zapěl svou píseň: Když milenky pláčou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Mirka ženou roku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.