Rychlé šipky čarují: Maruška dostává nápad

Toho dne bylo pošmourno a nevlídno. Tající sníh se mísil s technickým posypem a vytvářel břečku, která se lepila na Mirčiny luxusní lakované střevíčky. Mirka to ovšem nevnímala, protože její myšlenky se zaobíraly jinou věcí, která byla také důležitá. Poslední dobou jí začala zneklidňovat finanční situace klubu. Faktury se jen množily, nájem v jejich bytě, který by skalní Foglarovci směle mohli nazvat klubovnou, byl vysoký. A pak ta jejich společná libůstka: pravidelné navštěvování obchodů a butiků. Propadla tomu už i Maruška. Dostala sice od Jindřišky pár starších outfitků, které nenosila, ale občas jí nějaký ten „must have“ kousek koupila děvčata ze společných peněz. Mirka totiž nechtěla, aby se Červenka cítila méněcenná. Nosit loňskou kolekci je prostě out a ne všechno je nadčasové. No a tak začaly finanční prostředky docházet. Hlavní téma následující schůzky, na kterou Mirka právě šla, bylo tedy jasné. Finanční situace klubu!

Po pokřiku a oficiálním zahájení schůzky Mirka přehledně načrtla finanční situaci klubu a dala pokyn ke komentářům a návrhům.

Jako první se ujala slova Jarka: „On ten feminismus poslední dobou moc nevynáší. Na přednášku Vedoucí postavení žen na konci jednadvacátého století konající se ve Slaným na nás přišlo jen 16 lidí a dva muži. Dobrovolný příspěvek činil 75 korun a dva knoflíky. A to se tam Romaně ještě ztratily punčocháče. Čtení z mé připravované knihy Tajný deník Boženy N aneb můj život s Němcem taky nic nevyneslo, a ještě to kritici zdrbli.“

„Ideologie je krásná věc děvčata, ale pokud neseženeme nějakou finanční injekci, tak budeme za chvíli muset klub rozpustit. Je Jarko pěkný, že chceme šířit osvětu, ale zároveň musíme dbát na svou nezávislost, abychom nedopadly jako náš velký VZOR. Je potřeba, aby k tomu šlapala i ta ekonomika. Po monster akci na městským stadionu jsem čekala úspěch našeho merchendasingu, ale prodalo se jen pár triček Rychlé Šipky: girl rullez a jeden kulich fuc k the male. To u stánku Luštěly a Aquababes bylo plno.“

„No jo, ale ty tam nabízeli svojí značku kalhotek a navíc k tomu rozdávali intimní kosmetiku Oriflame,“ oponovala Jarka.

„To teď není podstatné. Je třeba udělat změnu. Očekávám nějaké návrhy, nebo budu muset udělat nějaké úsporné balíčky ve formě zvednutí členských příspěvků, zpoplatnění FEM-FEMu, nebo snížení dotací na náš klubový šatník.“

„Ty seš horší než Bobiš!“ ozvala se Jindra, „pásky se mají utahovat dietou a ne tím, že nám sebereš největší radost. Zrovna vyšla nová kolekce Dyrberg-Kern a tu musím mít.“ To, že si tajně spoří na karton cigaret značky Davidoff, nahlas neřekla, protože návrat k této neřesti před ostatními úzkostlivě tajila. V salónu děvčata kouřila všechna, a tak se nechtěla vyčleňovat z kolektivu.

„Ne, ty mluv za sebe,“ štouchla Maruška rozpustile do Jindry při narážce o dietě.

„Konstruktivně holky, konstruktivně,“ napomenula rozdováděné šipky Mirka.

„Ten můj kurz Koulařkou snadno a rychle taky neměl moc úspěch, a to jsem za utržené peníze chtěla všem členkám koupit moderní cvičební úbory a dvacetikilogramové činky,“ zapojila se do diskuze sportovkyně Romana.

„Tak je třeba najít novou činnost. Ale takovou, aby začala plnit pokladničku našeho sdružení. Nebo si snad na naši činnost mám půjčit od převychovaných, kterým prosperuje e-shop s cyklistickým vybavením? Už tak nám platí značné příspěvky za členství ve Hlídce.“

„Ne, k tomu se nikdy nesnížíme,“ povstala hrdě Jarka a podívala se rozvášněné Mirce hrdě do očí.

„Já bych možná o něčem věděla,“ z nenadání se ozvala Červenka. „U nás v komunitě koluje zpráva, že naše slavná věštkyně Jolanda společně s kolegyní Morganou dostala na EZOVIZI výpověď pro nadměrné pití alkoholu v pracovní době. Prý tam teď hledají šikovná děvčata a plat je tam za dvě hodiny práce královský.“

„Ale to my přece vůbec neumíme,“ reagovala Jindra.

„Tak se to naučíme, ne?“ navrhla Mirka. „Je to vlastně taková psychologická práce, navíc povzbudíme naše ženy a to divadýlko okolo do toho nás zasvětí tady Maruš. Naučíš se zkrátka několik vět, které nemají obsah a nenesou žádnou jasnou informaci,“ dodala.

„A není to nesprávné?“

„Není! Podívej se, stejně tam volají převážně ženy, které potřebují povzbudit a dodat sebedůvěru. Řešit problémy také umíme. Vedu poradnu v Cosmo-Girl. No, a když tam zavolá omylem nějaký ten vocas, tak mu akorát řekneme, že má přestat chlastat a odevzdat všechny peníze manželce. Když do toho zapojíme ideologii, tak máme navíc splněn i náš cíl osvěty.“

„Ale co když budou chtít poradit se zdravotním problémem?“ nedala se Jarka, „nikdo z nás nemá zkušenosti se zdravotnictvím.“

„Snad jsme pochytili něco z toho pořadu o bylinkách s Lindou Rybovou ne?“ podrážděně zareagovala Mirka. Nechápala, co té Jarce pořád vadí. V ezoteriku nevěřila, ale uvědomovala si, že spousta žen ano, a že tím lze snadno ovlivnit masu soukmenovkyň. V podstatě to měla za hotovou věc a teď šlo jen o to se co nejdříve tu ezoteriku naučit.

Druhý den navštívila speciální knihkupectví U Libuše a z posledních financí nakoupila každé člence Základy Čarodějnictví I od autorky Morgany Frankenstein. Doma knihy rozdělila a jednotlivým členkám vytyčila studijní cíle. Sama si vzala výklad z karet. Jarce dala za trest astrologii (nejobsáhlejší část knihy) a Jindře věštění z křišťálové koule. Romaně nechala část týkající se čakerního systému a na Červenku vyšly základy Egyptské a Romské magie. Klubový závazek byl do konce týdne.

A tak se jejich byt na pár dní rozvoněl vonnými tyčinkami, byl slyšet svist karet, kyvadélko se kývalo ze strany na stranu a v odpadcích se množily náčrtky ženských těl pomalované barevnými pastelkami. Maruška byla ve svém živlu a podávala nejlepší výkony. K tomu napomohly i výrazné oční stíny od Max Factor, které jí pro účely účinkování v pořadu Mirka osobně zakoupila ze svých peněz.

V pondělí Mirka natočila vystoupení všech členek na služební iPhone a spoty poslala do redakce televize. Druhý den byly pozvány do studia a po kratičkém pohovoru a testu na alkohol podepsaly smlouvu. Show mohla začít.

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.